Članica
heterogene skupine sem bila prvič. Sprva se mi je zdelo delo v skupini zanimivo, vendar nisem prepričana, če je bilo
tudi tako učinkovito, kot je delo posameznika.
Občutek sem namreč imela, da kolegici danes tega programa ne bi znali
uporabljati. Glede na to, da kolegici nista računalničarki in jima je delo z
računalnikom bolj tuje, bi bilo smiselno, da bi se s programom spoznavali počasneje. Zdi pa se mi, da sta vsaj dojeli
koncept dela/priprave, programiranje/ igrice – torej na
kakšen način se igrice dela in koliko časa je za to potrebno. Zaradi
pomanjkanja časa, sem večino dela za računalnikom opravila sama, kar se mi ne
zdi prav. To je bila velika pomanjkljivost dela v heterogenih skupinah. Tudi
sama ta program še raziskujem, tako jima
dela nisem mogla prepustiti. Verjetno bi bilo drugače, če bi delo obvladala, in
bi ju lahko vodila skozi programiranje igrice. To bi bilo smiselno. Vendar je
bilo to v našem primeru neizvedljivo, zaradi pomanjkanja mojega znanja in
pomanjkanja časa.
Ideja
pa se mi zdi kljub temu izredno zanimiva, saj je izmenjava različnih znanj
in razmišljanj med vrstniki, zelo
uporabna. Nekdo pripomore k delu s kreativnostjo, nekdo z znanjem, spet drugi z
domišljijo. Morda bi bila izvedba boljša, če bi najprej individualno spoznali
program, torej postopoma, kasneje pa bi to nadgradili še z delom v heterogenih
skupinah in ustvarili krajšo igrico. Res bi morda potrebovali dve predavanji,
vendar se mi to zdi smiselno, ker je tema izredno zanimiva in že misel na to,
da si sam ustvariš svojo igrico, pa četudi kratko, je privlačna.
Mislim, da smo prav me sodelovale in moram reči da...
OdgovoriIzbriši1) si se odrezala prav super! Verjemi, da smo tudi z opazovanjem veliko pridobile. Stirnjam se, da je bilo za tako kompleksno nalogo premalo časa, ampak mislim, da je bil glavni cilj dosežen - sodelovanje in grobo spoznavanje okolja e-Adventure.
2) Zgolj informativno - vama je uspelo potem najti "ukaze" za dialog? ;)
Lp, B.