Videokonference v šolah postajajo vedno
bolj razširjene in pomenijo neko novo učno izkušnjo. Povezovanje s strokovnjaki
na določenem področju, ki so zelo oddaljeni, je lahko zelo zanimiva izkušnja,
saj na ta način lahko učenci podajo vprašanja nekomu, s katerim sicer ne bi
mogli priti v stik.
Danes se vsak otrok več ne zbudi z
željo, da bi šel v šolo. Ampak, če bi dan tega učenca vključeval obisk drugih
otrok iz, denimo Španije, ekskurzijo po pragozdu ali pa intervju astronavta, bi
morda lažje vstal iz postelje in se odpravil v šolo.
Glede na to, da ima ZDA že 30. 000
uveljavljenih videokonferenc v šolah, storitvenih centrih, različnih oddelkih
vzgoje in izobraževanja, potem očitno ta način podajanja informacij deluje
pozitivno.
Za uporabo videokonferenc se lahko
razred dogovori tudi tako, da na ta način učenci komunicirajo med seboj in si
pomagajo. Pogovor iz oči v oči je bolj koristen, saj sogovorniku lahko
postavljamo podvprašanja v primeru, da njegovega odgovora ne razumemo povsem,
vemo tudi da se včasih 'natipkano' sliši drugače, kot je bilo mišljeno. Tako
lahko učitelj v vsakem trenutku govori z učenci.
V primeru, da so učenci odsotni (na
primer zaradi bolezni, oddaljenosti), lahko učitelj vključi v pogovor tudi
tiste učence, ki so doma. Tudi razni aktivi, sestanki učiteljev se lahko
izvajajo na takšen način. Po svetu je to že kar uveljavljena praksa.
Problem pa nastane, če učitelj ne zna
uporabljati videokonferenc. Zato je prav, da se pred tem dobro seznani s to
novo tehnologijo. Ena izmed negativnih strani so tudi stroški opreme ter vzdrževanje sistemov.
Viri:
- http://video-konference.cz/
- http://www.utstar.com/column/92.aspx
- http://www.harrisofsaltcoats.co.uk/Video_Conferencing/
Ni komentarjev:
Objavite komentar